Październikowe czuwanie w Szczaworyżu

W dniu 9 października 2019 r. o godz. 17.00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu rozpoczęło się szóste i ostatnie w tym roku czuwanie modlitewne.

Mieszkańcy parafii ofiarowali Matce Bożej kwiaty ze swoich ogródków, wśród których były róże – symbol piękna, miłości, czystości, ale i cierpienia. Czuwanie rozpoczęło się adoracją, którą prowadził ks. proboszcz Stanisław Kondrak. W czasie modlitwy różańcowej po dróżkach wokół kościoła rozważane były Tajemnice Światła, a rozważania przygotowały Róże Różańcowe z Nowej Wsi. Rycerze Kolumba, w czasie modlitwy różańcowej nieśli Wizerunek Matki Bożej.

Mszę św. o godz. 19.00 koncelebrowało 9 prezbiterów pod przewodnictwem ks. Marka Małczeńcia. Homilię wygłosił ks. dr Andrzej Kwaśniewski. - „To już 24 czuwanie modlitewne przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu. Rozpoczęliśmy te czuwania w 2016 r. Powinniśmy być wdzięczni Matce Bożej za dar tych czuwań. Udział w tych czuwaniach można porównać do „tkania pięknej girlandy” dla Matki Bożej, to powód do dumy dla nas" - dodał kaznodzieja.

W czuwaniu modlitewnym wzięło udział około 120 osób, byli to parafianie i goście z parafii w Starym i Nowym Korczynie, Busku, Kielcach i Miechowie. Ks. proboszcz Stanisław Kondrak podziękował wszystkim uczestnikom czuwania i zaprosił na kolejne czuwanie modlitewne do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu, które odbędzie się 13 maja 2020 r.

Krzysztof Dziarmaga

Foto: Krzysztof Dziarmaga