Perła Tarnowa wystąpiła w kieleckiej Katedrze

Muzyczna perła Tarnowa wystąpiła w Kielcach. W Bazylice Katedralnej p.w. Wniebowzięcia NMP zaśpiewał chór „Puellae Orantes”. To dziewczęcy zespół z wieloma sukcesami na koncie i długoletnią tradycją. Chór w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia.

Zobacz: Relacja na stronie Diecezjalnego Radia eM

_________________

Założycielem i dyrygentem chóru jest ks. Władysław Pachota. Do chóru należą dziewczęta w wieku 10-19 lat z Tarnowa i kilkunastu okolicznych miejscowości. Zespół Puellae Orantes jest laureatem 23 konkursów chóralnych, m. in. we Włoszech i Bułgarii.

Chór prowadzi szeroką działalność koncertową. Przemierzył tysiące kilometrów, koncertując wielokrotnie w Holandii, Belgii, Włoszech, Austrii, Niemczech, Francji. Występował także w Stanach Zjednoczonych, Słowacji, Węgrzech, Danii i Bułgarii. Wielokrotnie reprezentował Polskę podczas prestiżowych imprez w kraju i za granicą. Jest jedynym polskim zespołem, który został zaproszony do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Chórów Laureatów w Vaison la Romaine, we Francji. Chór wydał dziewięć płyt CD i jedną DVD. Trzy z nich były nominowane do najważniejszej nagrody polskiego rynku fonograficznego - FRYDERYK, a jedna otrzymała tę nagrodę.

Tarnowski zespół dokonał nagrań dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, telewizji francuskiej France 2 i France 3, radia watykańskiego, holenderskiego i francuskiego.

W czasie koncertu będzie okazji do modlitwy i do spotkania z ks. Paulem Karamem dyrektorem libańskiej Caritas.

Zobacz: www.puellaeorantes.pl

_________________