Pielgrzymka Maturzystów

W dniach 9 i 10 marca 2020 r. będzie miała miejsce XXII Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. W tym roku przeżywamy ją pod hasłem „Maryjo uproś nam wiarę w przemieniającą moc Eucharystii”.

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania wszystkich troszczących się o wychowanie religijne młodego pokolenia, zapraszamy Księży Proboszczów i Księży uczących młodzież, katechetów, wychowawców, nauczycieli i maturzystów.

PROGRAM PIELGRZYMKI:

Godz. 10.00 – zapisywanie grup i przygotowanie w Bazylice

Godz. 10.15 - spowiedź w Bazylice – księża opiekunowie

Godz. 10.30 – Różaniec w intencji maturzystów i świadectwo o powołaniu – Klerycy WSD

Godz. 11.00 – Msza Święta w Bazylice pod przewodnictwem:
Poniedziałek – Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego
Wtorek – Biskupa Pomocniczego Andrzeja Kalety

Godz. 12.20 – Droga Krzyżowa wokół Wałów Jasnogórskich

Godz. 13.30 – Modlitwa zawierzenia Maryi w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej

Godz. 14.00 – Błogosławieństwo i zakończenie pielgrzymki

Organizatorzy poszczególnych grup wyjeżdżających do Częstochowy proszeni są o zaopatrzenie swoich uczniów w „Folder Maturzysty”, który można odbierać w Wydziale Katechetycznym. Jednocześnie przypominam, o obowiązku zgłaszania ilości uczestników najlepiej wcześniej w Wydziale Katechetycznym lub  w dniu pielgrzymki w zakrystii obok Bazyliki.

Katecheci, którzy chcą aby ich uczniowie nieśli krzyż podczas Drogi Krzyżowej proszę aby telefonicznie albo mailowo zgłaszali szkoły do Wydziału Katechetycznego.

Ks. dr Karol Zegan
DYREKTOR WYDZIAŁU KATECHETYCZNEGO