Pielgrzymka Miłosierdzia po parafii Gorzków

Opisane w „Gościu Niedzielnym” pielgrzymowanie z obrazem Jezusa Miłosiernego, które podjął w swej afrykańskiej parafii polski misjonarz, stało się inspiracją do Parafialnej Pielgrzymki Miłosierdzia, która odbyła się w parafii św. Małgorzaty w Gorzkowie, w dniu 11 listopada 2016 r. Uczestniczący w niej wierni przeszli 20 km drogami parafii, nawiedzając 13 tworzących ją wiosek.

W Święto Niepodległości podjęli oni modlitwę w intencji całej wspólnoty parafialnej, prosząc o prawdziwą wolność, która jest owocem poznania i przyjęcia Prawdy, czyli Jezusa. W każdej z wiosek dokonano Aktu Zawierzenia jej mieszkańców Bożemu Miłosierdziu, a następnie kapłan udzielał błogosławieństwa jej mieszkańcom.

Doświadczenie wspólnoty wiary oraz wzięcia duchowej odpowiedzialności za współbraci w wierze, jakie stało się udziałem ponad 50 osób, które przeszły całą trasę oraz kilkudziesięciu idących krótszy odcinek, stało się pięknym podsumowaniem kończącego się Jubileuszu Miłosierdzia. Budzi ono nadzieję, że podjęte pielgrzymowanie i modlitwa zaowocuję nowymi dziełami ewangelizacyjnymi rozpalającymi i umacniającymi wiarę, a przez to prowadzącymi ku prawdziwej wolności.

Pielgrzymkę zakończyła Eucharystia, poczęstunek w domu parafialnym i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Ks. Sławomir Sarek
PROBOSZCZ PARAFII GORZKÓW