Pielgrzymka młodych do błogosławionej Karoliny

W sobotę, 18 marca 2017 r. młodzież z Ruchu Czystych Serc, spotykająca się w Centrum Duszpasterskim Wesoła 54, wraz młodzieżą z parafii Leszczyny pielgrzymowała do miejsca urodzin, życia i męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny.

Każdego osiemnastego dnia miesiąca o godz. 15.00 wyrusza szlakiem męczeńskiej śmierci błogosławionej Droga Krzyżowa, w której wzięliśmy udział. Rozważania podczas nabożeństwa opowiadały o świadectwie wiary młodych wobec swoich rówieśników oraz o relacji między rodzicami, a młodzieżą.

Pięknym doświadczeniem była Eucharystia w parafialnym kościele w Zabawie, którą przeżyliśmy wspólnie z grupą młodzieży ze Słowacji z diecezji spiskiej. Liturgia Słowa w dwóch językach, wspólna modlitwa „Ojcze nasz" przypomniała niezapomniane doświadczenia ŚDM w Krakowie.

Pielgrzymka do bł. Karoliny wydaje się być ważna również z tego powodu, że w tym roku przypada 30-lecie beatyfikacji Karoliny. Skorzystajmy z tej okazji, aby uczynić tą patronkę powierniczką naszych spraw do Boga.

Ks. Marek Dumin