Pielgrzymka Młodych do Zabawy

Już 31 sierpnia 2019 r. odbędzie się VI Pielgrzymka Młodych Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, która corocznie organizowana jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Ruch Czystych Serc. Trwają zapisy na to wyjątkowe wydarzenie.

Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Karolina – mocna w Duchu”. „Błogosławiona Karolina – patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc jest dla młodych ludzi potężną orędowniczką w walce przede wszystkim duchowej, jaką młodzi ludzie powinni podjąć w trosce o swoje zbawienie.  Szczególnie  w dzisiejszych czasach, gdy duch tego świata tak wiele młodych serc zniewala, trzeba, by młodzi wzrastali w mocy Bożego Ducha, walcząc o życie sakramentalne – źródło tej mocy. Niech świadectwo życia i umierania błogosławionej Karoliny wzbudza w młodych pragnienie życia w świetle i Mocy Bożego Ducha – Ducha Czystej Miłości”, czytamy w komunikacie KSM.

Duchowa wędrówka rozpocznie się o godz. 10.00 w miejscowości Wał-Ruda. Tam zostanie wygłoszona katecheza o bł. Karolinie, a uczestnicy przejdą w specjalnej Drodze Krzyżowej śladami jej męczeństwa.

W Zabawie o godz. 12.30 odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem bp. Mariana Florczyka.

Zapisy grup zorganizowanych do środy, 28 sierpnia 2019 r. poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie: kielce.ksm.org.pl/rejestracja lub telefonicznie, pod numerem 693-049-942.