Podziękowanie z Kamerunu

Na ręce ks. Łukasza Zygmunta - dyrektora Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej, nadesłany został list od s. Felicyty Gubiec, posługującej na misjach w Kamerunie. Siostra dziękuje Dieczji Kieleckiej za finansowe wsparcie.

Garoua Boulai, Kamerun 15/09/2018

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Z całego serca pragnę podziękować Jego Ekscelencji Ks. Biskupowi Janowi Piotrowskiemu oraz Misyjnemu Dziełu Diecezji Kieleckiej na czele z ks. Dyrektorem Łukaszem Zygmuntem za pomoc w dofinansowaniu prowadzonej przez nas - siostry dominikanki działalności misyjnej.

Misja w Garoua Boulai jest pierwszą placówką Zgromadzenia założoną w Kamerunie w 1987 r. Obecnie pracują tam 3 siostry. Dwie zaangażowane są w pracę pastoralną, jedna zajmuje się ośrodkiem zdrowia i porodówką znajdującymi się na terenie misji. Praca apostolska sióstr obejmuje Garoua Bouali oraz 19 okolicznych wiosek. Zajmujemy się dziećmi i młodzieżą dbając o ich edukację oraz przygotowanie do sakramentów świętych.

Niezwykle ważne w tym procesie jest formowanie miejscowych katechetów. W tym roku, dzięki Dziełu Pomocy „Ad gentes” możemy organizować sesje dla katechetów w każdym miesiącu, a nie jak dotychczas, tylko dwa razy w roku. Prowadzona przez nas formacja pozwoli podnieść ich kompetencje pedagogiczne i poziom wiedzy religijnej.

Pierwsze spotkanie odbyło się 8 września br. na naszej misji w Garoua Boulai. Uczestniczyły w nim 24 osoby. Formacja będzie trwała trzy lata.

Za przekazaną kwotę - 1000 euro udało nam się kupić projektor, głośnik i mikrofony, które ułatwią nam przeprowadzenie spotkań z katechetami.

Dziękujemy wszystkim Dobroczyńcom Diecezji Kieleckiej za wsparcie duchowe i materialne. Dzięki Wam Kościół na terenach misyjnych może się rozwijać.

Z wyrazami wdzięczności i modlitwą

s. Felicyta Gubiec OP