"Policjant" w habicie

Siostra zakonna ujęła sprawcę kradzieży. Do zdarzenia doszło w niedzielę po porannej Mszy św. Starsza kobieta, wychodząca z kościoła św. Wojciecha została zaatakowana na parkingu przez młodego mężczyznę.

19-latek wyrwał jej torebkę, w której miała telefon komórkowy i drobne pieniądze. - „Wszystko warte około 500 złotych" - poinformował Karol Macek, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Widząca zdarzenie siostra zakonna pobiegła za złodziejem, który wbiegł do piwnicy w pobliskim bloku. Zakonnica wraz z drugim świadkiem zdarzenia zablokowali drzwi i wezwali policję. Mundurowi zatrzymali dziewiętnastolatka, a starsza kobieta odzyskała torebkę z całą zawartością. Młody mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu grzywna nawet do 5 tysięcy złotych.

tekst za: radio.kielce.pl

Foto: Piotr Michalski