Ponad 100 osób wyruszyło z biskupem Marianem Florczykiem na Święty Krzyż

Ponad sto osób wyruszyło w sobotę, 24 września 2016 r. z Placu św. Jana Pawła II w Kielcach na IV Pielgrzymkę Rowerową na Święty Krzyż. Tradycyjnie przewodniczy jej biskup Marian Florczyk.

Wśród rowerowych pątników można było spotkać osoby w różnym wieku, a także całe rodziny. Większość z nich wyruszyła w ponad 30-kilometrową podróż z jakąś intencją. – Moja córka chorowała na raka. W ubiegłym roku pojechałem na pielgrzymkę modląc się dla niej o wyzdrowienie. Choroba szczęśliwie ustąpiła – powiedział w rozmowie z naszym reporterem pan Kazimierz, jeden z uczestników pielgrzymki. – Nigdy nie proszę Pana Boga o nic, bo cały czas jest On ze mną i wie, czego potrzebuję. Chciałabym jednak przede wszystkim, żeby moje dziecko z podwójną diagnozą przestało wreszcie brać narkotyki – powiedziała inna rowerzystka, pani Maria.

- W ubiegłym roku jechaliśmy w strugach deszczu. Pomimo złej aury na Święty Krzyż pojechało około 100 osób. Dzięki Bogu dojechaliśmy. W tym roku wcale nie jest gorzej. Widać na tym przykładzie, że ludzie chcą ze sobą razem przebywać i że stać ich na wyrzeczenia – mówił ksiądz biskup Marian Florczyk na pół godziny przed wyjazdem.

Na Świętym Krzyżu uczestnicy Pielgrzymki Rowerowej spotkają się z pątnikami uczestniczącymi w XVII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym. O godzinie 15.00 rozpocznie się Msza św.

tekst za: em.kielce.pl

Zobacz: Komunikat Kurii Diecezjalnej