Potrzebna pomoc dla Włoch

O modlitwę w intencji ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech oraz zbiórkę pieniędzy dla dotkniętych kataklizmem apeluje do wiernych Biskup Kielecki Jan Piotrowski w komunikacie, który został odczytany we wszystkich parafiach w niedzielę, 11 września.

- „Przeżywając Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, który skłania nas do czynów miłosierdzia, zachęcam wszystkich duszpasterzy i wiernych naszej kieleckiej diecezji, aby w obliczu tej tragedii obudzili w sobie „wyobraźnię miłosierdzia” w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie „świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr” - czytamy w komunikacie.

Bp Jan Piotrowski prosi wiernych, aby diecezjanie odpowiedzieli na wezwanie św. Jana Pawła II do „wyobraźni miłosierdzia” poprzez modlitwę i zbiórkę ofiar do puszki. - „Niech ten gest będzie naszym aktem solidarności i bliskości z narodem włoskim oraz świadectwem naszej wiary" - napisał.

24 sierpnia 2016 r. ok. 3:36 nad ranem w środkowych Włoszech doszło do silnego trzęsienia ziemi odczuwalnego w regionach Lacjum, Umbria oraz Marche. Według sejsmologów jego epicentrum miało miejsce w okolicy Accumoli 150 km. od Rzymu. Wstrząsy były odczuwalne m.in. w stolicy Włoch. Siłę kataklizmu szacuję się na 6,0 stopni w skali Richtera.

Według aktualnych ustaleń w wyniku wstrząsów śmierć poniosły co najmniej 294 osoby, a przeszło 400 odniosło obrażenia. Szacuje się, że ponad 2,5 tysiąca osób straciło domy, często również, cały dobytek życia.

tekst za: em.kielce.pl

Przeczytaj: Komunikat Biskupa Kieleckiego