Powitanie pielgrzymów z Francji w Daleszycach

W środę, 20 lipca 2016 r. grupa młodzieży z Francji dotarła do parafii św. Michała Archanioła w Daleszycach, gdzie przez kilka najbliższych dni uczestniczyć będzie w diecezjalnym etapie ŚDM.

Na gości czekali wolontariusze wraz z rodzinami, u których pielgrzymi będą stacjonować. Ciepłe słowa powitania skierowali do przybyłych gości Dariusz Meresiński - Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce oraz ks. Denis Żółtecki.

Wieczorem odbyło się ognisko integracyjne w ośrodku „Amazonka” w Borkowie, podczas którego młodzież chętnie uczestniczyła w przygotowanych zabawach i biesiadzie. Były śpiewy, tańce i wspólna modlitwa.

Pielgrzymi w Daleszycach będą do niedzieli. W poniedziałek wyruszą do Krakowa na spotkanie z Papieżem Franciszkiem.