Przybyli do naszego Seminarium i zobaczyli nasze życie

W dniach 1-3 grudnia 2017 r. odbyła się już kolejna edycja akcji „Zostań klerykiem na weekend”. Tym razem gościliśmy w naszym seminarium 27 młodych ludzi, którzy chcieli zobaczyć kształt życia w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

Uczestnicy mieli możliwość uczestniczenia w modlitwach: medytacji słowa Bożego, Nowennie przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Eucharystii, która stanowi centralny punkt w planie dnia każdego alumna. Prócz modlitw były też różnego rodzaju wykłady, które poprowadził m.in. ks. dr Marcin Kowalski - biblista, a także ks. dr Mirosław Kowalski - wykładowca liturgiki w WSD. W tym czasie nie zabrakło czasu na spotkaniach z opiekunami uczestników, a także pracach porządkowych. Odwiedzono także placówkę miłosierdzia, którą był Dom Księży Emerytów. Była też możliwość obejrzenia filmu o biskupie Kaczmarku, który pięknymi zgłoskami wpisał się w historię naszej diecezji.

Akcję poprowadziła grupa alumnów z Koła Powołaniowego, które prowadzą al. Dawid Dzienniak z roku IV i al. Karol Klusek z roku III.  Mamy nadzieję, że po tej akcji ktoś odważy się odpowiedzieć na Boże wezwanie, bo był to dobry czas na rozpoznanie swej drogi.

Al. Mateusz Magiera