Przygotowania do ŚDM 2016 w Busku-Zdroju

W piątek, 21 listopada 2014 r. w parafii św. Brata Alberta w Busku-Zdroju odbyło się dwupanelowe spotkanie związane z przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży, które maja się odbyć w Polsce w 2016 r.

W jednej grupie zgromadzili się księża z dekanatu buskiego i pińczowskiego. W drugiej grupie spotkali się delegaci młodzieży ze wspomnianych dekanatów. Inicjatorem spotkania był ks. kan. Sławomir Sarek - diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Uczestnicy zapoznali się z ramowym programem przygotowań i z doświadczeniami związanymi z organizowaniem podobnych spotkań w innych krajach. Podobne spotkania będą się odbywać systematycznie realizując program mający na celu stworzenie odpowiedzialnych grup młodych ludzi, którzy z jednej strony ożywią swoje zaangażowanie w życie Kościoła, a z drugiej strony przygotują się do przyjęcia swoich rówieśników z całego świata w czasie ŚDM w Polsce zasilając grono wolontariuszy i organizatorów.

Ks. prałat Marek Podyma