Razem dla dobra wiernych

O tym, jak przeciwdziałać różnego rodzaju zagrożeniom, które czyhają na wiernych i księży oraz o odpowiedniej ochronie przeciwpożarowej w obiektach sakralnych dyskutowali księża powiatu kazimierskiego na spotkaniu, które odbyło się 24 września 2014 r. w kawiarence „Przystań” – w parafii św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu.

Spotkanie zorganizował ks. kan. Marian Fatyga – powiatowy kapelan Państwowej Straży Pożarnej i Policji. – „Cieszę się bardzo, że doszło do tego spotkania. Myślę, że przyniesie ono obopólne korzyści” – mówił witając gości ks. Fatyga.

Po zakończonym spotkaniu księża oraz przedstawiciele służb mundurowych stwierdzili, że współpraca między Kościołem i Policją, czy Strażą Pożarną, na terenie powiatu kazimierskiego przebiega bardzo dobrze. Księża niejednokrotnie odczytują w ramach ogłoszeń duszpasterskich komunikaty Policji, czy Straży Pożarnej o różnych zagrożeniach, a także uczestniczą w różnych spotkaniach. Ponadto Komendant Strażaków podziękował księżom za wielką troskę o Ochotnicze Straże Pożarne, których na terenie powiatu jest 70. Zaplanowano także kolejne spotkania.

W spotkaniu uczestniczyli: st. kpt. mgr Kazimierz Zabłotny - Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej, insp. Jakub Kosin - Komendant Powiatowy Policji w Kazimierzy Wielkiej, rzecznik prasowy sierż. szt. Łukasz Ramęda oraz księża pracujący w parafiacj leżących na terenie powiatu kazimierskiego.

mhas