Rekolekcje przed Bierzmowaniem we Włoszczowie

W parafii Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie kandydaci do Sakramentu Bierzmowania uczestniczyli w rekolekcjach „Kurs Nowe Życie”.  Prowadzili je Michał, Jarek i Jakub ze Wspólnoty św. Dobrego Łotra z diecezji radomskiej.

Młodzież przez trzy dni – od 19-21 maja 2017 r. gromadziła się w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie na modlitwie i ewangelizacji. Inicjatorem tego wydarzenia było małżeństwo naszej parafii Iza i Piotr Falana. To właśnie oni podjęli się zadania organizacji i koordynowania spotkań.  Dzięki życzliwości pani Dyrektor Bożeny Kaczor mogliśmy korzystać z budynku szkoły. Zaangażowana była również młodzież naszego liceum, która towarzyszyła gimnazjalistom w tych dniach.

Nieocenioną pomoc okazała nam Wspólnota Matki Bożej Opiekunki Rodzin, której bardzo dziękujemy za ich trud i pracę. Nad całością rekolekcji czuwali ks. Proboszcz Zygmunt Pawlik i jego wikariusze.

A co na to młodzież?

Zuzia: „Rekolekcje były dla mnie nowym spojrzeniem na wiarę. Poczułam, że Pan Bóg mnie kocha, pomaga mi i wybacza grzechy”.

Daniel: „Podczas tych rekolekcji doświadczyłem obecności Trójcy Świętej. Umocniło mnie to w wierze i pomogło zrozumieć, że jestem kochanym dzieckiem Boga. Zrozumiałem, że On jest moim Panem i odważyłem się otworzyć Mu drzwi mojego serca”.

Kasia: „Na rekolekcjach doświadczyłam, że Bóg naprawdę mnie kocha i jest w stanie wybaczyć mi wszystkie grzechy. Doświadczenie Ducha Świętego umocniło mnie w wierze i jestem pewna, że będę czynnie brała udział we Wspólnocie Kościoła”.

Paweł: „Przez te rekolekcje uświadomiłem sobie, że Bóg jest obecny w każdym aspekcie mojego życia. Oprócz tego, doświadczyłem obecności Ducha Świętego, co skłoniło mnie do wprowadzenia zmian w moim życiu”.

Wiktoria: „Dla mnie rekolekcje odnowiły więź z Bogiem. Poczułam, że Duch Święty wypełnia mnie i wiem, że od tego momentu będzie działał w moim życiu”.

Ks. Kamil Nartowski
WIKARIUSZ