Relikwie męczenników z Peru

Parafia Ducha Świętego w Kielcach będzie przeżywać kolejny ważny etap w przygotowaniu do konsekracji kościoła. W niedzielę, 4 października zostaną uroczyście wprowadzone relikwie Błogosławionych Męczenników o. Michała Tomaszka i o Zbigniewa Strzałkowskiego.

W uroczystości wezmą udział br. Jan Hruszowiec OFMConv, promotor kultu męczenników z Pariacoto oraz o. Dariusz Gaczyński OFMConv, misjonarz z Paragwaju, który wygłosi Słowo Boże.

- Relikwie Męczenników będą złożone pod mensą ołtarza, zgodnie z wielowiekową tradycją Kościoła. ‘Krew męczenników jest nasieniem chrześcijan’ i głęboko wierzymy, że przykład Błogosławionych Franciszkanów, ofiara Ich życia i obecność poprzez znak relikwii przyczyni się do duchowego wzrostu naszych Parafian i wszystkich, którzy nawiedzają nasz kościół. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w tej uroczystości – mówi ks. prałat Marek Czarnota, proboszcz parafii Ducha Świętego w Kielcach.

Ojcowie Franciszkanie będą posługiwać już od sobotniej liturgii o godz. 18.00, przez całą niedzielę. Dla wiernych będą przygotowane materiały, dotyczące posługi Błogosławionych Męczenników a także modlitewniki i relikwie II. stopnia.

JUŻ DZIŚ SERDECZNIE ZAPRASZAMY!