Relikwie św. Andrzeja Boboli w Kostomłotach

Uroczysta procesja z wniesieniem relikwii patrona św. Andrzeja Boboli do kościoła w Kostomłotach rozpoczęła w parafii obchody Roku Jubileuszowego 75-lecia istnienia parafii. Relikwie parafia otrzymała od ojców jezuitów z Warszawy.

Mszy św. przewodniczył ks. dr Marek Wesołowski, rodak z Kostomłotów w koncelebrze z ks. kan. dr. Mirosławem Cisowskim, proboszczem parafii. Homilię wygłosił ks. Michał Glin, wikariusz z Mniowa, który prowadził w parafii Rekolekcje Adwentowe.

We Mszy św. wzięli udział licznie przybyli parafianie, poczty sztandarowe, zespół ludowy „Macierzanka”. Uroczystość uświetnia także obecność Chóru Parafialnego.

Po Komunii św. została odmówiona litania do św. Andrzeja Boboli, a po zakończeniu Mszy św. każdy mógł oddać cześć relikwiom poprzez ich ucałowanie. Jako pamiątkę z tej uroczystości każdy otrzymał obrazek z wizerunkiem św. Andrzeja Boboli wraz z litanią i modlitwą za Ojczyznę.

Parafia św. Andrzeja Boboli w Kostomłotach została erygowana w dniu 16 grudnia 1939 r. przez biskupa Czesława Kaczmarka. Obecnie liczy blisko 5 tyś. wiernych.

tk

Zobacz: Galeria zdjęć