Rocznica ŚDM u "św. Józefa"

W niedzielę, 23 lipca 2017 r. w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny odbyły się obchody I rocznicy Światowych Dni Młodzieży.

Wspólne świętowanie rozpoczęła Msza św. o godz. 11.00 zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia pod pomnikiem świętego Jana Pawła II – inicjatora spotkań młodych. Następnie młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży KANA spotkała się z rodzinami, które w zeszłym roku okazały wielkie serca przyjmując pielgrzymów pod swój dach. Nie zabrakło wspólnego wspominania, oglądania zdjęć i dzielenia się przeżyciami z tamtego czasu. Na rodziny czekała niespodzianka, którą przygotowali pielgrzymi z Włoch, Ukrainy i Białorusi – filmiki z pozdrowieniami i podziękowaniami za wspólnie spędzony czas. Można było również zobaczyć przygotowaną wcześniej wystawę zdjęć z etapu diecezjalnego Światowych Dni Młodzieży oraz z wyjazdu młodych do Krakowa.

Dzień zakończył się Koncertem Uwielbienia, który oparty był na tekstach przemówień papieża Franciszka wygłoszonych podczas ŚDM-u. Podczas całego dnia młodzież ogarniała modlitwą wszystkich uczestników, a szczególnie pielgrzymów, którzy gościli w naszej ojczyźnie oraz dziękowała za trwające do dzisiaj owoce Światowych Dni Młodzieży.

Dzięki uroczystemu charakterowi jubileuszu wierni jeszcze raz mogli poczuć atmosferę tamtych dni i po raz kolejny zobaczyć młode i radosne oblicze Kościoła. Światowe Dni Młodzieży to nie tylko historia, ale żywe doświadczenie obecności Boga, dzięki któremu wiele osób, starszych i młodszych, ożywiło swoją wiarę. Dziękujemy Bogu, że po raz kolejny mogliśmy doświadczyć Jego miłosierdzia płynącego ze wspólnoty Kościoła.

Maja Więcek

>> Galeria zdjęć