Rocznica ŚDM w Kazimierzy Wielkiej

Zbliża się pierwsza rocznica Światowych Dni Młodzieży. Z tej okazji m.in. w Kazimierzy Wielkiej – w niedzielę, 23 lipca 2017 r. odbędą się rocznicowe uroczystości. Powiat kazimierski gościł przed rokiem blisko 3 tyś. pielgrzymów.

- „O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. jako podziękowanie za Światowe Dni Młodzieży. We Mszy św. wezmą udział m.in. pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, którzy przed rokiem aktywnie z nami współorganizowali to przedsięwzięcie” – mówi ks. Michał Haśnik.

W czasie Mszy św. zostanie poświęcony i przekazany przez Miasto nowy samochód dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Podolanach.

- „Ponadto o godz. 15.00 przy zbiorniku retencyjnym, gdzie odbyła się jedna z katechez podczas ŚDM, zostanie odsłonięty pamiątkowy kamień, który został ufundowany przez Wójta Gminy Szczurowa. Odsłonięcia i poświęcenia kamienia dokona ks. Dziekan Sławomir Sarek – ówczesny diecezjalny koordynator ŚDM” – dodaje ks. Haśnik.

Tego samego dnia – w niedzielę, 23 lipca 2017 r. o godz. 19.30 na Rynku rozpocznie się Wieczór Uwielbienia – podobny do tego, który odbywał się podczas Festiwalu Młodych przed rokiem. Wystąpi Zespół „Talitha-KUM” z Krakowa. – „Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału w naszym dziękczynieniu” – mówią duszpasterze.

Rocznica Światowych Dni Młodzieży w Kazimierzy Wielkiej zostanie połączona z XI Międzynarodowymi Dniami Kazimierzy, które odbędą się dzień wcześniej, 22 lipca.

xmhas