Różaniec - modlitwa za rodziny i za kapłanów

Biskup Kielecki Jan Piotrowski zaprasza do modlitwy różańcowej w intencji rodzin i kapłanów. – „W październiku Kościół katolicki szczególnie zaprasza do modlitwy różańcowej. Jest to modlitwa na wskroś ewangeliczna, która odsyła nas do rozważania wielu wydarzeń z życia Matki Bożej i Pana Jezusa” – mówił w Diecezjalnym Radiu eM Kielce bp Jan Piotrowski.

Kielecki ordynariusz szczególnie zachęca do modlitwy różańcowej w intencji rodzin i kapłanów. – „Modlitwa różańcowa odmawiana za kapłanów, jak i modlitwa na różańcu samych księży tworzy dobry duchowy klimat. Dziś tej modlitwy różańcowej za kapłanów bardzo nam potrzeba. Jako kapłani miejmy więc odwagę prosić wiernych o modlitwę za siebie. Otrzymujemy wtedy wielki dar. Wszystkim ludziom dobrej woli za tą modlitwę różańcową serdecznie dziękuję” – mówi bp Piotrowski.

– „W diecezji kieleckiej rozwijają się także Róże Żywego Różańca. Jest to stowarzyszenie największe w Polsce. Gromadzi ponad dwa miliony ludzi. Róże Żywego Różańca są w każdej diecezji, a nawet parafii. Spotkania są okazją do pogłębionej katechezy. Modlitwa różańcowa zawsze bowiem do czegoś zmierza. Mamy na przykład papieskie intencje misyjne, potrzeby diecezji, rodziny, sąsiadów, a nawet polityki, która ma służyć dobru wspólnemu. Ostatnio usłyszałem świadectwo, że kiedy małżonkowie zaczęli się modlić na różańcu tak wiele się w ich rodzinie zmieniło. Przez tę modlitwę możemy więc wyprosić wiele łask” – zaznacza Pasterz Kościoła Kieleckiego.

– „Modlitwę różańcową możemy odmawiać gdziekolwiek jesteśmy: w domu, autobusie, przy różnych czynnościach. Jest to modlitwa dla wszystkich, na każdą okazję i w każdym miejscu. Zachęcam więc do jej odmawiania szczególnie w intencji rodzin i kapłanów” – podkreśla bp Jan Piotrowski.

tekst za: em.kielce.pl

>> Relacja na stronie Diecezjalnego Radia eM