Rozmowa z ks. prof. Przemysławem Kantyką w Diecezjalnym Radiu eM

„Wszystkie Kościoły chrześcijańskie łączy chrzest przyjęty w imię Trójcy Świętej" – przypomniał w Diecezjalnym Radiu eM Kielce ks. prof. Przemysław Kantyka, przewodniczący Diecezjalnej Rady Ekumenicznej.

Jednocześnie ks. prof. Kantyka zaprasza na Nabożeństwo ekumeniczne w 1050 rocznicę Chrztu Polski, które odbędzie się w piątek, 30 września o godz. 19.00 w kościele św. Wojciecha w Kielcach. Odbędzie się ono pod hasłem: „Łączy nas chrzest.

Ekumeniczna celebracja początków „życia Bożego w nas". Początek zgromadzenia przy świątyni prawosławnej (ul. Bodzentyńska 46). Stamtąd w procesji uczestnicy przejdą do kościoła św. Wojciecha.

Należy przynieść świece (najlepiej chrzcielne) i lampiony. Na nabożeństwo ekumeniczne zapraszają Biskup Kielecki Jan Piotrowski, Diecezjalna Rada Ekumeniczna i parafia św. Wojciecha w Kielcach.

tekst za: em.kielce.pl

Posłuchaj: Rozmowa z ks. prof. Przemysławem Kantyką