Rozpoczął się Wielki Tydzień

Niedziela Palmowa rozpoczęła w całym Kościele obchody Wielkiego Tygodnia. W tym dniu, na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, w parafiach naszej diecezji urządzano procesje, podczas których księża jechali na osiołku (lub w zastępstwie na koniu).

W parafii św. Maksymiliana Kolbego w Wolicy-Tokarni konia dosiadł proboszcz ks. kan. Jacek Dąbek, w Kostomłotach na kucyku podążał ks. Tomasz Kaczówka, wikariusz. Szczególną wymowę miała procesja w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej. Tam na koniu jechał ks. Mariusz Rozin, który nawet przebrał się za Pana Jezusa.

Również w Chmielniku - jeden z ministrantów Dominik Stradowski przebrał się za Pana Jezusa. - „Po <<Chmielnickiej Jerozolimie>> Jezus jechał na prawdziwym osiołku, którego otrzymaliśmy dzięki życzliwości Państwa Aleksandry i Pawła Zawadzkich z Leśnego Zacisza na Wygwizdowie” - mówi ks. Ariel Szymiczek, wikariusz. „Procesja rozpoczęła się przy kościołku na Przededworzu i stamtąd ruszyliśmy do kościoła parafialnego” - dodaje ks. Szymiczek.

W wielu parafiach odbyły się także Konkursy na najpiękniejszą palmę. Po Mszach św. specjalne jury wybierało najlepsze palmy. W Skalbmierzu głosowanie na najładniejszą palmę trwa aż do Niedzieli Wielkanocnej. Palmy można oceniać głosując na nie w Internecie.

Uroczystości Niedzieli Palmowej „przyciągnęły” do kościołów bardzo wiele osób – szczególnie dzieci. W Kazimierzy Wielkiej, po rozdaniu nagród za palmy i słodyczy, mała dziewczynka powiedziała głośno do mamy: „Jutro też chcę przyjść do kościoła”!.

Prosimy księży o podzielenie się zdjęciami z Niedzieli Palmowej ze swoich parafii. Zdjęcia proszę przesyłać na michsem@wp.pl

mhas

Zobacz więcej zdjęć: