Rozpoczeła się diecezjalna inicjatywa "Kapłański Dzień Miłosierdzia"

Aby jeszcze lepiej przeżyć Nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia kapłani naszej diecezji podejmują inicjatywę modlitewną pt.: Kapłański Dzień Miłosierdzia. Sztafetę modlitwy rozpoczął 9 grudnia 2015 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

- INFORMACJA DLA KAPŁANÓW -

Jak przeżywać w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia
podjęte przez kapłanów Diecezji Kieleckiej
dni modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia?

Każdego dnia jako kapłani pełnimy posługę miłosierdzia. Warto jednak przynajmniej jeden dzień w Roku Miłosierdzia przeżyć w sposób bardziej osobisty i pogłębiony. Jak to zrobić? Oto propozycja:

Przypadający na nas dzień, według podanego porządku, przeżywamy jako:

• Dzień uwielbienia Bożego Miłosierdzia.
  • Dzień modlitwy o miłosierdzie nad światem.
  • Dzień przebłagania i ekspiacji za grzechy sług Kościoła.
  • Dzień wdzięczności za kapłaństwo posługi jako daru i znaku Bożego Miłosierdzia dla Kościoła i świata.
  • Dzień modlitwy o świętość życia kapłanów i gorliwość w kapłańskim posługiwaniu.
  • Dzień modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

Uwzględnimy w tym dniu następujące propozycje:

• Przeżywać ten dzień będziemy tak, aby więcej czasu poświęcić na modlitwę, medytację i adorację Najświętszego Sakramentu
  • Podejmujemy post w duchu pokuty
  • Wypełniamy jakiś czyn miłosierny
  • Odprawiamy Mszę św. w tych intencjach (w miarę możliwości odprawiamy osobiście lub powierzamy intencję mszalną innemu kapłanowi w duchu braterskiego wsparcia – jako jeden z czynów miłosierdzia)

Zobacz: Kalendarium znajdziemy w przycisku ROK MIŁOSIERDZIA z prawej strony

Pobierz: Propozycje modlitw