Rozpoczyna się Tydzień Misyjny

Pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” obchodzony będzie Światowy Dzień Misyjny. Jest on organizowany w całym Kościele w przedostatnią niedzielę października - w tym roku będzie to 24 października. Rozpoczyna on Tydzień Misyjny.

Światowy Dzień Misyjny, zwany w Polsce Niedzielą Misyjną, to dzień solidarności misyjnej w całym Kościele powszechnym. Angażuje wszystkich katolików do współpracy w dziele przekazywania Ewangelii wszystkim narodom. Jak tłumaczą organizatorzy, jest to wyraz troski katolików o wszystkich ludzi na świecie, którzy nie mieli szansy doświadczyć miłości Boga.

Światowy Dzień Misyjny obchodzony jest w całym Kościele w przedostatnią niedzielę października. Rozpoczyna on Tydzień Misyjny, podczas którego modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Od 1936 roku, od pontyfikatu Pawła VI, papież pisze z tej okazji orędzie misyjne.

>> Orędzie Papieża Franciszka na Światowy Dzień Misyjny

>> Komunikat Biskupa Kieleckiego na Niedzielę Misyjną

>> Kalendarz Misyjny na rok 2022

>> https://missio.org.pl/

______________

Wszystkie ofiary złożone na tacę w Niedzielę Misyjną przeznaczone są na misje. Należy je wpłacić na konto Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej:

Kuria Diecezjalna
25-025 Kielce, ul. Jana Pawła II 3

Można też przesyłać ofiary indywidualne.

Za wszystkie ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”!