ŚDM Lizbona 2022

UWAGA! Czas na podjęcie tematu Światowych Dni Młodzieży. Jeśli myślisz, że to za wcześnie to bardzo się mylisz. Od września rozpoczynamy tworzenie sztabu organizacyjnego odnośnie tego spotkania.

Kto chciałby uczestniczyć w pracach organizacyjnych to proszę o prywatną informację pod adres borynmarcin@interia.pl lub na FB. Czas zapisów do sztabu organizacyjnego zostaje wyznaczony do  końca września. Ale na tym nie możemy poprzestać.

Spotkanie młodzieży z papieżem w Lizbonie, to również czas przygotowania uczestników wyjazdu. To przygotowanie obejmuje aspekt duchowy jak i organizacyjny. Papież zaproponował trzy hasła, które będą nam towarzyszyły w tych przygotowaniach. To na ich podstawie będziemy chcieli spotykać się, aby ożywiać i umacniać naszą wiarę.

Niebawem podamy terminy spotkań. A oto tematy:

1. „Młodzieńcze, tobie mówię wstań!” (Łk 7,14) – to hasło 35. Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w 2020 r. w diecezjach całego świata.

2. „Wstań, bo uczyniłem cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” (por. Dz 26,16) - to hasło 36. ŚDM, które w wymiarze lokalnym odbędą się na całym świecie w 2021 r.

3. „Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39) - to hasło międzynarodowego 37. Światowego Dnia Młodzieży, który będzie obchodzony w Lizbonie w 2022 r.

Tematy te ogłosiła Stolica Apostolska. Łączy je wezwanie do młodych ludzi do powstania i wyruszenia w drogę, co jest także kontynuacją papieskiego wezwania, zawartego w adhortacji „Christus vivit” do tego, by młodzi stawali się aktywnymi świadkami Chrystusa i protagonistami dobrych zmian w społeczeństwie, inspirowanych wiarą i spotkaniem z Chrystusem.

Ks. Marcin Boryń
DIECEZJALNY KOORDYNATOR PRZYGOTOWAŃ DO SDM LIZBONA 2022