Służyć Chrystusowi w Eucharystii ukrytemu – nowi Szafarze Nadzwyczajni Komunii Świętej

W dniach 23-24 lutego 2018 r. odbyło się kolejne wielkopostne spotkanie formacyjne dla Szafarzy Nadzwyczajnych Komunii Świętej, w którym udział 70 posługujących w naszej diecezji braci.

Dzień skupienia przeprowadził ojciec duchowny naszego kieleckiego Seminarium Duchownego, ks. dr Adam Wilczyński, który w kolejnych konferencjach odsłaniał i przybliżał uczestnikom obecność  Osoby Ducha Świętego i Jego roli w życiu człowieka odnosząc się do postaci Grzegorza Wielkiego. Poprzez adoracje Najświętszego Sakramentu oraz Sakrament pokuty i pojednania uczestnicy odpowiedzieli na Boże słowo wzywające do nawrócenia.

Dzień skupienia uwieńczyła uroczysta Eucharystia, pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Kalety, który do grona Szafarzy Nadzwyczajnych Komunii Świętej włączył 16 nowych braci. W homilii bp Kaleta gorąco zachęcał do tego, aby nie spowszedniała posługa rozdawania Ciała Pańskiego, podkreślając tak samo wyjątkowe znaczenie, jakie wiąże się z byciem Szafarzem Nadzwyczajnym.

Nowi Szafarze to:

1. Zbigniew Bełtowski - z parafii Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie
  2. Edward Szarek - z parafii Złotniki
  3. Andrzej Głosek - z parafii Niepokalanego Poczęcia w Busku–Zdroju
  4. Tadeusz Janikowski - z parafii Złotniki
  5. Marcin Lisowski - z pw. Ducha Świętego w Kielcach
  6. Andrzej Prawda - z parafii Złotniki
  7. Krzysztof Zieliński - z parafii Garnizonowej w Kielcach
  8. Zenon Janikowski - z parafii Złotniki
  9. Jan Kobyłecki - z parafii pw. Ducha Świętego w Kielcach
  10. Stanisław Plech - z parafii Łosień
  11. Bogusław Piotrowski - z parafii Łosień
  12. Dariusz Czarnecki - z parafii Łosień
  13. Wojciech Boroń - z parafii Garnizonowej w Kielcach
  14. Andrzej Jedliński - z parafii Łosień
  15. Marcin Wierzbicki - z parafii pw. Jana Chrzciciela  w Kielcach
  16. Józef Świerczyński - z parafii Złotniki

Cieszymy się z nowych Szafarzy i prosimy o łaskę aby zawsze mieli poczucie, że w sposób szczególny pomagają w wielkim dziele zbawienia!