Solec-Zdrój: Śladami Jezusa z bł. ks. Jerzym Popiełuszko

W piątek, 24 marca 2017 r. w parafii św. Mikołaja w Solcu–Zdroju odbyła się wyjątkowa Droga Krzyżowa. Kanwę rozważań stanowiło świadectwo męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Rozważania poszczególnych stacji prowadzili Dyrekcja i Nauczyciele Zespołu Szkół w Solcu–Zdroju. Dopełnieniem rozważań był żywy obraz Męczennika niosącego krzyż i śpiew kanonów wykonanych przez scholę parafialna pod kierunkiem s. Alicji Zielińskiej.

- „Dwa tysiące lat temu Chrystus poniósł krzyż. Jego śmierć przyniosła nam odkupienie. Trzydzieści trzy lata temu odbyła się inna Droga Krzyżowa. Droga nieludzkiego cierpienia i brutalnej śmierci ks. Popiełuszki. Niech czas tego wielkopostnego rozważania przemienia nasze myślenie. Podnośmy się z naszych grzechów i słabości Uczy nas tego Chytrus trzykrotnie powstając z upadków. – mówił podczas nabożeństwa ks. Łukasz Bucki, wikariusz.

Postna praktyka odprawiania nabożeństw pokutnych zachęcała wszystkich do pojednania z Bogiem. Ks. kan. Mirosław Tomasik służył wiernym w sakramencie pokuty i pojednania.