Śpiew, muzyka i modlitwa. Młodzież spotkała się w Wiślicy

Śpiew, taniec i modlitwa zdominowały XVI Diecezjalne Spotkanie Młodzieży, które odbyło się w Wiślicy, uważanej za kolebkę chrześcijaństwa w Polsce. W spotkaniu uczestniczyło około 600 młodych osób. Zlot przebiegał pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” będącym jednocześnie hasłem roku duszpasterskiego w Kościele.

Młodzi ludzie rozpoczęli spotkanie od zawiązania wspólnoty. Później wzięli udział w warsztatach, wysłuchali świadectw i dwóch koncertów połączonych z ewangelizacją. Na scenie zaprezentowały się grupy Rock and Fire oraz Arkadio.

Ks. Łukasz Zygmunt, diecezjalny duszpasterz młodzieży, podkreśla, że tegoroczne spotkanie dedykowane było przede wszystkim osobom, które w tym roku przyjęły sakrament bierzmowania lub się do niego przygotowują.

- „Przyjechaliśmy do Wiślicy, aby w tym szczególnym miejscu podziękować za dwa sakramenty: chrztu świętego i bierzmowania. Każdy z nas jest natchniony darami Ducha Świętego i jego owocami. Chcemy świadczyć w swoim środowisku i codziennym życiu o tej wielkości Ducha Świętego” – podkreślił ks. Łukasz Zygmunt.

W spotkaniu wzięli udział m.in. młodzi z parafii św. Mikołaja w Bejscach. Wśród nich były Weronika i Aleksandra. Obie w diecezjalnym spotkaniu młodzieży uczestniczyły po raz pierwszy. Jak mówią, za tydzień przyjmą sakrament bierzmowania. Ich zdaniem – towarzysząca wydarzeniu atmosfera i życzliwość innych sprzyjają radosnemu i otwartemu wyznawaniu wiary w Boga. Dla Weroniki dużym przeżyciem było świadectwo wygłoszone przez Katarzynę – byłą modelkę, która – targana wyrzutami sumienia – Zrezygnowała ze ścieżki kariery, na której pojawiało się wiele zła i wróciła na drogę prowadzącą wyłącznie do Boga.

Diecezjalne Spotkanie Młodzieży zakończyła Msza św. w wiślickiej bazylice, której przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

tekst za: radio.kielce.pl

>> Galeria zdjęć