Spotkanie "Przy Fontannie" w Brzezinach

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 12 kwietnia 2015 r. w Świetlicy Wiejskiej „Przy Fontannie" w Brzezinach odbyło się pierwsze spotkanie dla dorosłych „Kawa na obłoku" zorganizowane przez Duszpasterstwo Młodzieży GÓRA. Inicjatywa zrodziła się dzięki podobnym spotkaniom organizowanym dla młodych od listopada w brzezińskiej parafii Wszystkich Świętych.

Bardzo licznie przybyli goście zasiedli przy stolikach kawiarnianych w wyjątkowo klimatycznie udekorowanej sali. Przy dobrej kawie, czekoladzie, ziółkach i słodkościach mieli możliwość rozmowy. W pewnym momencie na stolikach zaczęły pojawiać się tematy do dyskusji, które tyczyły się stosunku człowieka do dóbr materialnych. Na koniec wszyscy zebrani mogli usłyszeć, jak na te same pytania odpowiada św. Charbel Makhlouf, patron spotkania. Dzięki krótkiemu filmowi została przybliżona też jego biografia. Spotkanie zakończyła piosenka w wykonaniu s. Klary Machulskiej i modlitwa poprowadzona przez ks. proboszcza Józefa Knapa w intencji przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Ta nowa inicjatywa wpisuje się w obchody jubileuszu 575-lecia parafii Brzeziny. W kwietniu młodzi spotykają się po raz szósty na „Herbacie z aureolą"

Na chwałę Pana i Jego Świętych

Damian Zegadło