"Strefa IVA" odbyła szkolenie przed ŚDM Kraków 2016

W piątek, 21 listopada 2014 r. w Domu Parafialnym przy Bazylice Grobu Bożego w Miechowie odbyło się szkolenie w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016.

Na początku wszystkich zebranych powitał ks. kan. Mirosław Kaczmarczyk – gospodarz miejsca. Spotkanie poprowadził p. Andrzej Bac – przewodniczący Sekcji Logistyki Komitetu Organizacyjnego ŚDM 2016.

W szkoleniu uczestniczyli księża dziekani i dekanalni duszpasterz młodzieży wraz z grupami koordynatorów z dekanatów: miechowskiego, skalskiego, słomnickiego, proszowickiego, kazimierskiego i skalbmierskiego. Te dekanaty naszej diecezji wchodzą w tzw. Strefę IVA i będą zaangażowane w centralny etap ŚDM (26-31 lipca 2016 r.), jako baza noclegowa dla Krakowa.

Północna część naszej diecezji będzie zaangażowana w etap diecezjalny, który odbędzie się w dniach od 20-25 lipca 2016 r.

mhas

Zobacz: www.sdm.diecezja.kielce.pl