Szermierka w Piekoszowie

Fundacja Gramy z Tobą, która funkcjonuje w ramach Krajowego Duszpasterstwa Sportowców z Niepełnosprawnością, zorganizowała w Piekoszowie obóz szermierki dla osób niepełnosprawnych.

Siedmiodniowy turnus, który trwał od 16 do 22 października, prowadzili medaliści Igrzysk Paraolimpijskich z Aten i Londynu: Arkadiusz Jabłoński, Radosław Stańczuk oraz Stefan Makowski. Obóz został dofinansowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Kielcach ze środków PFRON.

Sport jest bardzo dobrą formą rehabilitacji społecznej, psychicznej i fizycznej. W sposób szczególny osoby uprawiające szermierkę muszą rozbudzać w sobie ducha walki, pewności siebie, koncentracji na celu.

Fundacja Gramy z Tobą poprzez organizowanie obozów sportowych, chce przyczynić się do aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych, umożliwić im wyjście z domu, kontakt ze środowiskiem oraz rozwój pasji sportowych. To także dobra okazja do tego, by wspólnie się pomodlić, uczestniczyć we mszy św., pośpiewać przy ognisku.

Ponieważ uczestnicy obozu zobowiązali nas, abyśmy zorganizowali kolejny turnus szermierki, zwracam się z prośbą do Czcigodnych Księży, aby poinformowali młode osoby niepełnosprawne z terenu parafii o organizowanych przez Fundację obozach.

Nasz adres: fundacja.gramyztoba@interia.pl; tel. +48 884-853-210.

Ks. Witold Janocha