Szkarłatny strumień

UKAZAŁ SIĘ NOWY - CZERWCOWY NUMER!

Przeczytaj więcej

„SZKARŁATNEGO STRUMIENIA"
SZUKAJ W KIELECKICH PARAFIACH:
św. Wojciecha,
św. Maksymiliana Kolbego
i św. Jana Chrzciciela

oraz w Księgarni „Pielgrzym"

Może wkrótce także w Twojej parafii?

„Szkarłatny strumień” – gazeta trzech parafii

Od kilku miesięcy trzy kieleckie parafie: św. Wojciecha, św. Maksymiliana Kolbego oraz św. Jana Chrzciciela – wydają wspólnie miesięcznik katolicki zatytułowany „Szkarłatny strumień”. Tytuł pisma nawiązuje do pięknej idei towarzyszącej patronom parafii, którzy oddając życie za Chrystusa stali się męczennikami. Ich przykład przybliża do Jezusa, z którego przebitego Serca płynie dla nas „Szkarłatny Strumień” Jego Krwi, zdrój Jego łaski.

Miesięcznik składa się z dwóch części: ogólnej zawierającej artykuły o tematyce społeczno-religijnej dostępnej dla każdej parafii oraz z wkładki parafialnej (4 lub 8 stron) dotyczącej życia danej wspólnoty i umieszczanej tylko w egzemplarzach dla konkretnej parafii.

Gazetę redagują wspólnie duchowni i świeccy, a opiekunem merytorycznym dzieła jest ks. dr Stefan Radziszewski.

Dotąd wywiadów do „Szkarłatnego strumienia” udzielili m.in. o. James Manjackal, ks. Jakub Bartczak, piosenkarz Krzysztof Krawczyk oraz Janusz Świtaj z Fundacji Anny Dymnej.

Po wakacjach gazeta pojawi się w kolejnej parafii. Tym razem spoza Kielc.

Zachęcamy osoby chętne do współtworzenia miesięcznika. Adres redakcji: szkarlatnystrumien@gmail.com