Tablica upamiętniająca ks. prof. Daniela Olszewskiego

Dnia 3 czerwca 2016 r. podczas parafialnego odpustu Najświętszego Serca Pana Jezusa w parafii Jasionna została odsłonięta pamiątkowa tablica upamiętniająca postać ks. prof. Daniela Olszewskiego pochodzącego z parafii Jasionna.

Tablicę odsłonił brat ks. prof. Olszewskiego, a poświęcił ks. prof. Stanisław Dyk. Ks. Tomasz Gocel przypomniał najważniejsze osiągnięcia naukowe zmarłego przed rokiem ks. prof. Daniela Olszewskiego.

Wydarzeniu towarzyszyli wierni parafii Jasionna, księża z dekanatu jędrzejowskiego z ks. Dziekanem Jerzym Siwcem oraz najbliższa rodzina ks. Daniela.

Fundatorami tablicy byli księżą rodacy: ks. Krzysztof Gibas, ks. Marian Fatyga i ks. Tomasz Gocel. W uroczystościach uczestniczył Burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek. Wykonawcą tablicy był Krzysztof Derela ze Skalbmierza.

Ks. Marian Fatyga

PRO MEMORIA