„Tornister Pełen Uśmiechów”

Caritas przed inauguracją nowego roku szkolnego organizuje pomoc dzieciom w ramach ogólnopolskiej akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”.

Zakup wyprawki szkolnej dla rodzin ubogich jest dużym wydatkiem, któremu samodzielnie nie są w stanie podołać. Konieczne jest więc wsparcie dzieci, by mogły z uśmiechem rozpocząć kolejny rok szkolny, bez kompleksów wobec rówieśników.

Planujemy przygotować ok. 200 plecaków wypełnionych przyborami szkolnymi, które przed rozpoczęciem roku szkolnego trafią do dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Zachęcamy osoby indywidualne, grupy osób, firmy do włączenia się w to dzieło. Dary rzeczowe w postaci plecaków, piórników, zeszytów, długopisów, flamastrów, bloków rysunkowych i innych przyborów szkolnych można przekazywać za pośrednictwem Biura Caritas przy Placu Najświętszej Maryi Panny 1 w Kielcach. W kampanię włączają się także parafie diecezji kieleckiej. W wielu kościołach do specjalnych koszy zbierane są podstawowe artykuły szkolne.

„Tornister Pełen Uśmiechów” wsparło kilka wydawnictw, które nieodpłatnie przekazały publikowane przez nie podręczniki. Po weryfikacji, jaki podręcznik będzie przydatny w konkretnej szkole i klasie rodzice mogą wnioskować o jego przyznanie.

Akcję można także wesprzeć wpłacając środki na zakup wyprawki szkolnej na konto Caritas Diecezji Kieleckiej  nr 21 1050 1416 1000 0005 0011 5811 z dopiskiem „Tornister Pełen Uśmiechów”.

Przeczytaj: Lista podręczników