Trwa X Tydzień Biblijny

– Zachęcamy księży, aby skorzystali z propozycji Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, którego przewodniczącym jest ks. prof. Henryk Witczyk i organizowali w parafiach obchody tego wydarzenia – mówi ks. dr Mirosław Cisowski.

Od niedzieli 15 kwietnia trwa X Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

– Zaangażowanie w Tydzień Biblijny zależy od duszpasterzy i to do nich skierowana była ta zachęta. Parafie otrzymały m.in. scenariusze katechez, pomoce do Mszy św., do nabożeństwa Słowa Bożego – wyjaśnia biblista ks. dr Tomasz Siemieniec, wykładowca Pisma Świętego w WSD w Kielcach. Jako pozytywny przykład podaje parafie, gdzie zainteresowania biblijne podtrzymywane są w sposób stały, m.in. Małogoszcz, Skorzeszyce, Posłowice, czy kielecką parafię Ducha Świętego. – Praca z Biblią nie powinna być jednorazową akcją – przestrzega.

Podkreśla, że „Biblia jest Księgą daną wspólnocie Kościoła i wspólnocie wszystkich Polaków (…) i stanowi ona kod kulturowy Europy, a więc fundament, na którym cała cywilizacja europejska jest zbudowana”.

15 kwietnia w niedzielę rozpoczynającą X Tydzień Biblijny odbyło się II Narodowe Czytanie Pisma Świętego pod hasłem „Weźmijcie Pismo Święte”. Przedmiotem lektury jest w tym roku List św. Pawła Apostoła do Rzymian. Uroczysta celebracja Narodowego Czytania miała miejsce w katedrze na Wawelu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki.

X Tydzień Biblijny potrwa do 22 kwietnia. Hasło związane z rokiem duszpasterskim: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” nawiązuje do wydarzenia z życia apostołów, którzy pośród prześladowań ze strony Żydów modlili się do Boga o pomoc.

dziar
tekst za: ekai.pl