Uczniowie kwestowali na rzecz Hospicjum

W dniach poprzedzających Uroczystość Wszystkich Świętych wolontariusze Szkolnych Kół Caritas zaangażowali się w kwesty na rzecz Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty. Uczniowie rozprowadzali znicze za dobrowolny datek do puszek.

Zbiórki zostały przeprowadzone w ramach akcji Pola Nadziei na terenie Zespołu Szkoły Podstawowej, Przedszkola i Gimnazjum w Tumlinie, Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie, Zespołu Szkół w Krajnie, Zespołu Placówek Oświatowych w Oblęgorku, Szkoły Podstawowej w Brynicy, Szkoły Podstawowej w Porzeczu i Szkoły Podstawowej w Chełmcach, a także przy kościołach parafialnych w Chełmcach i Piekoszowie.

Natomiast w dniach 30 października oraz 1 listopada uczniowie Gimnazjum nr 9  oraz Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach kwestowali na Cmentarzu Komunalnym w Cedzynie k. Kielc.

Czas kiedy odwiedzamy cmentarze i modlimy się za zmarłych, to okazja do przypomnienia Hospicjum, o potrzebie otoczenia chorych miłością i wsparciem, które jest tak bardzo potrzebne w trosce o godność cierpienia i umierania.

Zebrane podczas wszystkich kwest środki w wysokości 7.234,90 zł. zostaną przeznaczone na potrzeby Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach, szczególnie na zakup samochodu do transportu medycznego.

Składamy serdeczne podziękowanie księżom proboszczom, dyrekcjom wymienionych placówek oświatowych oraz uczniom – wolontariuszom Pól Nadziei za przeprowadzenie kwest. Dziękujemy darczyńcom, którzy hojnie wsparli naszą akcję. Szczególne podziękowania składamy firmie „Bispol” Sp. z o.o. z Głuchowa (woj. podkarpackie) za nieodpłatne przekazanie 1300 szt. zniczy.