Wakacyjne Rekolekcje misyjne

Wydział ds. Misji i ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Kielcach serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na wakacyjne Rekolekcje misyjne, które odbędą się odpowiednio w Skorzeszycach i Rabce-Zdroju.

W dniach od 26 czerwca - 1 lipca 2017 r. w Ośrodku Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach odbędą się Rekolekcje misyjne dla dzieci ze szkoły podstawowej.

Dojazd indywidualny do Domu rekolekcyjnego w Skorzeszycach, dojeżdża również autobus MPK nr 43.

Przyjazd: 26 czerwca (poniedziałek), godz. 15.00-16.30.

Odjazd: 1 lipca (sobota) po obiedzie - ok. godz. 13.30.

Koszt Rekolekcji: 260 zł.

Wiek uczestników: od I klasy do VI szkoły podstawowej (mogą być dzieci, które w tym roku ukończą VI klasę).

Na karcie zgłoszenia wskazane jest zapisać informacje: kasa chorych, Pesel, szczepienia, jak się znosi podróż autokarem (ponieważ przewidziana jest wycieczka), jeśli ktoś bierze leki - to jakie (stałe leki należy zabrać ze sobą), na co jest się uczulonym i ewentualne inne uwagi.

Wszystkich na czas pobytu ubezpieczamy.

Termin zgłoszenia: do 10 czerwca 2017r.

Podczas Rekolekcji uczestnicy podzieleni są na grupy kontynentalne, w każdej grupie jest dwóch animatorów misyjnych. W programie dnia przewidziana jest Msza św., spotkania w małych grupach kontynentalnych, gry i zabawy, ognisko, wycieczka itp. Rekolekcje poprowadzi ks. Grzegorz Stachura.

Opiekę nad dziećmi sprawuje ks. Łukasz Zygmunt oraz ekipa animatorów wraz z panią pielęgniarką.

Należy zabrać: rzeczy osobiste, ręcznik, coś na deszcz, czapki, chustki na głowę, mały plecak, wygodne obuwie, ubrania na ciepło i zimno, ponieważ będziemy chodzić po lesie można wziąć coś na komary, przybory do pisania i malowania, notes. Jeśli dzieci posiadają stroje misyjne to proszę je zabrać ze sobą, będą one wykorzystywane zwłaszcza w czasie liturgii Mszy św.

Nie trzeba zabierać pościeli, ani śpiworu. Posiłki szykują panie i siostry zakonne pracujące w Domu rekolekcyjnym.

Informacja dla rodziców: dzieci mogą mieć ze sobą telefony komórkowe, natomiast w ciągu dnia z nich nie korzystają, możliwość wysłania SMS-a lub krótkiej rozmowy będzie tylko wieczorem przed pójściem spać. Zapewniamy, że gdyby się coś złego działo to kierownik lub opiekunowie dzwonią i informują rodziców. Proszę o szczególną wyrozumiałość w tym temacie, ponieważ częste, telefoniczne kontaktowanie się z dziećmi bardzo utrudnia pracę opiekunom, a i samym dzieciom spokojnego przeżywania Rekolekcji.

Wszelkie zapytania można kierować do Martyny Przybysz - tel. 794-079-885.

>> Karta zgłoszeniowa

_______________

W dniach od 19-26 sierpnia 2017 r. w Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowym Diecezji Kieleckiej „PLASTUSIOWO – BETANIA” w Rabce-Zdroju odbędą się Rekolekcje misyjne dla młodzieży gimnazjalnej i ze szkół średnich.

Dojazd indywidualny do Domu rekolekcyjnego w Rabce Zdrój (ul. Cicha 14).

Przyjazd: 19 sierpnia (sobota) około godz. 12.00.

Odjazd 26 sierpnia (sobota) - po śniadaniu - około godz. 9.00.

Koszt Rekolekcji420 zł. (w tym nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie, ognisko, wycieczka do Zakopanego, wyjazd na basen itp.)

Wiek uczestników: Młodzież gimnazjalna i ze szkół średnich.

Na karcie zgłoszenia wskazane jest zapisać informacje: kasa chorych, pesel, szczepienia, jak się znosi podróż autokarem (ponieważ przewidziana jest wycieczka), jeśli ktoś bierze leki to jakie (stałe leki należy zabrać ze sobą), na co jest się uczulonym i ewentualne inne uwagi.

Wszystkich na czas pobytu ubezpieczamy.

Termin zgłoszenia: do 31 lipca 2017r.

W programie  dnia przewidziana jest Msza św, spotkania w małych grupach, gry i zabawy, ognisko, wycieczka, spacery po górach itp.

Opiekę nad dziećmi sprawuje ks. Łukasz Zygmunt oraz ekipa animatorów.

Należy zabrać rzeczy osobiste, ręcznik, coś na deszcz, czapki, chustki na głowę, mały plecak, wygodne obuwie, ubrania na ciepło i zimno, ponieważ będziemy chodzić po lesie można wziąć coś na komary, przybory do pisania i malowania, notes.

Wszelkie zapytania można kierować do Martyny Przybysz - tel. 794-079-885.

>> Karta zgłoszeniowa

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!