We Mszy św. należy już wymieniać imię Biskupa Jana

Od kanonicznego objęcia diecezji przez nowego Biskupa Kieleckiego (od piątku, 28 listopada 2014 r. od godz. 11.00) w Modlitwie eucharystycznej - w modlitwie wstawienniczej za Kościół wymieniamy już imię Biskupa Jana.

Według wskazań Stolicy Apostolskiej odnośnie do wymieniania imienia biskupa w Modlitwie eucharystycznej wymieniać należy:

a.  biskupa diecezjalnego;

b.  każdego administratora apostolskiego, stałego lub czasowego, o ile ma święcenia biskupie i pełnię władzy zwłaszcza duszpasterskiej;

c.  wikariusza i prefekta apostolskiego oraz prałata i opata udzielnego.

To samo dotyczy wspominania biskupa w modlitwie powszechnej Wielkiego Piątku.

Ceremoniał liturgicznej posługi biskupóww p. 1163 przypomina: „Od dnia kanonicznego objęcia diecezji przez biskupa wszyscy prez­biterzy sprawujący na jej terenie Mszę Świętą, także w kościołach i ka­plicach przynależnych do wspólnot wyjętych, wymieniają imię biskupa w Modlitwie eucharystycznej”.