Wieczór Kolęd w "Miłosierdziu"

W niedzielę, 29 stycznia 2017 r. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach odbył się Wieczór Kolęd. Wydarzenie to miało na celu wspólne uwielbienie Boga objawiającego swoje Miłosierdzie poprzez przyjście na świat Jego Jednorodzonego Syna.

Wspólne kolędowanie rozpoczęła improwizacja organowa na temat kolęd polskich w wykonaniu ks. Przemysława Moćko, wykładowcy i wicedyrektora Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Kielcach, który posługuje w parafii jako wikariusz.

Następnie wystąpiły trzy chóry. Pierwszy zaśpiewał Chór parafialny prowadzany przez ks. Przemysława. Potem przyszedł czas na zaproszonych gości czyli Chór parafii św. Józefa Oblubieńca NMP z Zagnańska pod dyrekcją Pana Łukasza Gronostaja. Na końcu pojawił się nowo powstały Chór Rahamim, działający w parafii Miłosierdzia Bożego od roku, którego dyrygentem jest Pan organista Krzysztof Jędrzejewicz.

Dopełnieniem całości było wspólne wykonanie kolędy „Bóg się rodzi” przez trzy połączone chóry oraz wiernych zgromadzonych w kościele.

Krzysztof Jędrzejewicz