Wielki dar serca od diecezji kieleckiej dla misji w Peru

Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej zrealizowało kolejny projekt! Z ofiar, które są składane podczas Mszy św. w I piątki miesiąca został zakupiony samochód dla ks. Tomasza Cieniucha - misjonarza w Peru.

Publikujemy treść listu:

„Año del Buen Servicio al Ciudadano”

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Drodzy Przyjaciele Misji!

„Demos gracias al Señor, demos gracias!” Tymi słowami pragnę rozpocząć moje podziękowanie dla Was, którzy swoim przykładem życia głosicie też Pana Jezusa.

Dziękuję z całego kapłańskiego serca za każdy grosz, dany Panu Bogu z intencją wspierania DZIEŁA MISYJNEGO DIECEZJI KIELECKIEJ... Właśnie ta wdzięczność przekształciła się z Waszym udziałem w materię. Bowiem Wasz PIERWSZOPIĄTKOWY DAR przez pośrednictwo naszego Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego i ks. Łukasza Zygmunta uczynił możliwym zakup bardzo potrzebnego na mojej misji samochodu terenowego. Teraz mogę dojeżdżać do moich wiernych, których wioski rozsiane są wzdłuż szutrowych dróg peruwiańskiej dżungli centralnej.

Pragnę zapewnić, że z chwilą zakupienia samochodu za Wasze ofiarowane fundusze na rzecz misji katolickich, w każdą pierwszą sobotę miesiąca sprawuję Eucharystię, i wypraszam dla Was wszystkich - szczodrych ofiarodawców misji – potrzebne łaski i błogosławieństwo od Pana Boga.

Już niedługo Boże Narodzenie! W Polsce zima i śnieg, a w Peru lato i bardzo dużo deszczu. Oczekujmy przyjścia Jezusa razem! Niech On – Książę Pokoju zaspokoi wszystkie szlachetne pragnienia a szczególnie pragnienie Jego samego. I tym, którzy utracili bliską osobę, chciałbym życzyć otuchy i nadziei. Pan Jezus niech da Pokój i ukojenie.

Wszystkim Wam  – raz jeszcze gorąco i serdecznie dziękuję za samochód i zapewniam w modlitwie!

I oczywiście Błogosławionego Bożego Narodzenia i Nowego 2018 Roku!

Ks. Tomasz Cieniuch
MISJONARZ W PERU