Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Tegoroczny Adwent wprowadza nas w Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. W obchody Roku Świętego wpisuje się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jako jedno z najbardziej charakterystycznych dzieł charytatywnych Kościoła w Polsce. Do wszystkich parafii dostarczone już zostały świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Świeca płonąca na wigilijnym stole jest konkretnym gestem miłosierdzia oraz wyrazem solidarności z potrzebującymi. Dlatego w takim duchu prosimy zachęcać wiernych do włączenia się w to dzieło, jako praktyczny owoc przeżywania Roku Miłosierdzia.

Ofiary zebrane przy okazji rozprowadzania świec posłużą dla zorganizowania letniego wypoczynku, dożywiania i innych form wsparcia dzieci z rodzin ubogich.

Niech Miłosierny Pan błogosławi w wysiłkach duszpasterskich podejmowanych w Jubileuszowym Roku Świętym.

Ks. kan. Krzysztof Banasik
ZASTĘPCA DYREKTORA