Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

„Świeca, która tworzy Polską Wigilię”– pod takim hasłem rusza 26. edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Bp Artur Miziński mówił podczas inauguracji akcji „Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia.

Nie służy ona jedynie tworzeniu nastroju i dodawaniu blasku pięknie nakrytemu stołowi. Pokazuje natomiast Jezusa Chrystusa, Emmanuela – Boga z nami, który jest darem kochającego Ojca dla ludzkości.” W całej Polsce przygotowano ponad 2 mln świec, w naszej diecezji ok. 80 tysięcy.

Od I Niedzieli Adwentu można w parafiach nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca, która tworzy Polską Wigilię” jest znakiem miłości, którą Bóg objawił człowiekowi w Jezusie Chrystusie. Płomień świecy Caritas daje nadzieję i szansę na lepszą przyszłość dzieciom z uboższych rodzin.

Ofiary za świece przeznaczone są na kolonie charytatywne, prowadzenie zajęć profilaktycznych w świetlicach, a także dożywianie i leczenie dzieci. W tym roku 10 groszy z każdej świecy trafi też na pomoc dzieciom żyjącym w skrajnej nędzy w Wenezueli.