Włoski tenor Andrea Bocelli gościł przed koncertem grupę z Miechowa

Włoski tenor Andrea Bocelli 30 sierpnia 2014 r. wystąpił na stadionie Cracovii w Krakowie. Na próbie światowej sławy śpiewak gościł 60-osobową grupę z Miechowa na czele z ks. kan. Mirosławem Kaczmarczykiem, proboszczem Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie. Warto dodać, że byli to jedyni goście znakomitego tenora, którzy mogli porozmawiać z nim tuż przed koncertem.

Koncert zatytułowany „A passion for life" zgromadził tłumy wielbicieli Włocha. Artyście towarzyszyła m.in. włoska sopranistka Alessandra Marianelli.

Mniej tłoczno było natomiast na próbie tuż przed koncertem, na którą zostali zaproszeni przedstawiciele różnych instytucji z Miechowa. W skład sześćdziesięcioosobowej grupy weszli przedstawiciele Domu Pomocy Społecznej w Miechowie, Hospicjum, Domu Dziecka i Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, a także mieszkańcy Domu Kombatanta i Schroniska Św. Brata Alberta. Wszyscy byli wraz z opiekunami. Wszyscy też mogli porozmawiać z wielkim artystą i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W rolę tłumacza wcielił się ks. kan. dr Jan Nowak, wykładowca pisma świętego w Seminarium Duchownym w Kielcach.

Obecni podczas próby generalnej włoskiego tenora goście z Miechowa, którzy mogli porozmawiać ze światowej sławy artystą byli pod jego ogromnym wrażeniem.

Na pamiątkę spotkania Ks. Mirosław Kaczmarczyk na ręce włoskiego tenora przekazał odlew z Ołtarza Głównego z Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie,  przedstawiający scenę Zmartwychwstania. Znany artysta otrzymał także kwiaty i zaproszenie do odwiedzenia Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie.

Zobacz: Relacja video