Wolontariusze „Szlachetnej Paczki” zachęcali do włączenia się do akcji

Poprzez sobotni (16 listopada 2013 r.) przemarsz barwnego korowodu ulicami Kielc sztab „Szlachetnej Paczki” – akcji, która od 12 lat pomaga ubogim rodzinom godnie przeżyć Boże Narodzenie - chce pozyskać darczyńców. Organizatorzy czekają na nich do 6 grudnia, a na pomoc w regonie liczy ok. tysiąca rodzin.

Wolontariusze i sympatycy „Szlachetnej Paczki” przeszli głównym deptakiem Kielc, do pomnika Henryka Sienkiewicza. Rozdawali ulotki, zachęcające do włączenia się w projekt, nieśli transparenty, baloniki i plakaty informujące o regionach, m.in. z nazwami miejscowości: Małogoszcz, Włoszczowa, Strawczyn, Piekoszów. Aby zostać darczyńcą „Szlachetnej Paczki” należy wejść na stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl, kliknąć na województwo świętokrzyskie i wybrać rodzinę, której chce się pomóc.

Co roku w całej Polsce tysiące wolontariuszy w ramach projektu Szlachetna Paczka dociera z pomocą do najbardziej potrzebujących rodzin, które żyją w niezawinionej biedzie. Angażując innych ludzi w pomoc, wolontariusze realnie zmieniają społeczność, w której żyją. Spotykają się z potrzebującymi w ich domach, pytają o konkretne potrzeby, diagnozują sytuację i dbają o jak najwyższą jakość pomocy.

Zdaniem Marleny Baradziej – odpowiedzialnej za „Szlachetną Paczkę” w województwie świętokrzyskim, wolontariat pomaga nie tylko potrzebującym, ale i samym zaangażowanym, szczególnie w kształtowaniu prospołecznych postaw i nabywaniu nowych umiejętności cennych na rynku pracy. W świętokrzyskim 540 wolontariuszy obsługuje 29 wyodrębnionych regionów.

W 2012 r. pomoc w ramach Szlachetnej Paczki w województwie świętokrzyskim otrzymało 915 rodzin. Odbiorcami akcji są m.in. rodziny wielodzietne, osoby chore, niepełnosprawne, samotne oraz borykające się z trudnymi warunkami materialnymi.

dziar
tekst za: www.ekai.pl

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zorganizować spotkanie, na którym będziemy mogli przedstawić nasz projekt i opowiedzieć jak to jest być wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI, chętnie pomogę:

Marlena Baradziej
tel. 698-268-979