"WORLD CUP GORZKÓW" - Księża kieleccy pokonali księży tarnowskich

Dnia 24 września 2018 r. na kortach Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej (TKKF) „RETURN” w Kazimierzy Wielkiej odbyły się tenisowe Drużynowe Mistrzostwa Metropolii Krakowskiej Księży.

Patronat objęli: biskup kielecki Jan Piotrowski oraz burmistrz MiG Kazimierza Wielka Adam Bodzioch. W Mistrzostwach wzięły udział 4 diecezje: kielecka, krakowska, tarnowska i bielsko-żywiecka.

Mistrzostwa zostały rozpoczęte Mszą św. w kościele św. Małgorzaty w Gorzkowie, której przewodniczył biskup kielecki Jana Piotrowskiego. W homilii hierarcha zwrócił uwagę na rolę kapłana we współczesnym świecie, który ma być przede wszystkim człowiekiem modlitwy i troski o życie duchowe swoje i wiernych. Zmagania sportowe powinien traktować jako pole do dawania świadectwa i głoszenia Ewangelii swoim życiem. Bp Piotrowski nazwał ten turniej WORLD CUP GORZKÓW.

Po Eucharystii wszyscy udali się na korty tenisowe, gdzie Pasterz Kościoła Kieleckiego wypowiedział sakramentalne słowa rozpoczęcia zmagań sportowych ogłaszając Drużynowe Mistrzostwa Metropolii Krakowskiej Księży za otwarte, następnie odbił pierwszą piłkę, prezentując wzorowy forhand. Na powitanie głos zabrał burmistrz MiG Kazimierza Wielka Adam Bodzioch, który również zaprezentował bardzo dobre uderzenie z forhandu.

Po losowaniu nastąpiły rozgrywki półfinałowe drużyn diecezji: krakowskiej z tarnowską oraz kieleckiej z bielsko-żywiecką. Zmagania półfiałowe wygrali księża z diecezji tarnowskiej i kieleckiej meldując się w finale. W meczu o trzecie miejsce zwyciężyli księżą z diecezji krakowskiej.

Po bardzo zaciętych pojedynkach, stojących na wysokim poziomie, zwyciężyli, po raz trzeci z rzędu, księża z diecezji kieleckiej. W meczu o Mistrzostwo i Puchar kieleccy księża pokonali księży z Tarnowa.

W zwycięskiej drużynie diecezji kieleckiej grali: ks. Kazimierz Jajeśniak (proboszcz parafii Mokrsko Dolne), ks. Edward Iwan (proboszcz parafii Jasionna) oraz ks. Tomasz Prędotka (wikariusz parafii Gorzków).

Organizatorzy składają szczególne podziękowanie dla Księxza Biskupa Jana Piotrowskiego za uświetnienie tego wydarzenia swoją osobą. Swoją wdzięczność wyrazili poprzez udekorowanie Księdza Biskupa medalem zwycięscy.

Sana in corpore sano, mens sana!