Wspaniała pamiątka Bierzmowania

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła zaproponowało bierzmowanym, aby włączyli się w pomoc dla powołanych na terenach misyjnych. Cztery lata temu po raz pierwszy przygotowany został dla nich specjalny krzyż misyjny – pamiątka bierzmowania.

Ma on na co dzień przypominać młodym chrześcijanom o odpowiedzialności za przekazywanie daru wiary. Złotówka ze sprzedaży każdego krzyża jest przeznaczona na fundusz wspierający seminarzystów i nowicjuszy w krajach misyjnych.

Krzyż z postacią Chrystusa, wykonany jest z metalu w kolorze srebrnym, ma długość 8,5 cm i szerokość 6,5 cm. Na przecięciu ramion znajduje się kula ziemska, a na odwrocie, na poprzecznej belce napis „Idźcie i głoście”.

Zwracam się z serdeczną prośbą do Księży i Katechetów o pomoc w promocji i zakupie krzyży, zwłaszcza, że ten rok liturgiczny przeżywamy pod hasłem: „Idźcie i głoście”.

Zamówienia na krzyże misyjne można składać telefonicznie 502-429-800 lub bezpośrednio go nabyć w sklepiku misyjnym znajdującym się w podziemiach Wydziału Katechetycznego.

Polecamy także wysokiej jakości materiały misyjne, przywiezione prosto z krajów misyjnych, a także materiały animacyjne dla grup szkolnych i parafialnych.

Z darem modlitwy i wyrazami szacunku

Ks. Łukasz Zygmunt
DYREKTOR MISYJNEGO DZIEŁA DIECEZJI KIELECKIEJ