Wspólnota "SYCHAR"

W ramach Duszpasterstwa Rodzin w Kielcach działa Wspólnota Trudnych Małżeństw „SYCHAR". Powstała ona jako dzieło sakramentalnych małżonków, którzy w kryzysie ich małżeństwa chcą wytrwać w miłości, wierności i w zobowiązaniach wynikających z przysięgi małżeńskiej.

W Kościele katolickim, w którym zawierali swój sakrament małżeństwa, szukają wsparcia i pomocy. Mimo rozłąki, opuszczenia, czy zdrady jednego z małżonków chcą trwać w  swoich małżeństwach.

Charyzmatem Wspólnoty Trudnych Małżeństw „SYCHAR" jest dążenie do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa tych małżonków, którzy przeżywają kryzys. Współpracując z Panem Bogiem wierzą, że jest możliwe odrodzenie ich małżeństwa. Prawda o mocy sakramentu oznacza, że nawet, jeśli małżonkowie nie potrafią ze sobą być i odchodzą w stan separacji, to ich sakramentalne małżeństwo trwa nadal. Członkowie Wspólnoty Trudnych Małżeństw „SYCHAR" w sposób namacalny bronią jedności i nierozerwalności małżeństwa. Wspólnota ta aktualnie wpisuje się w zaproszenie Ojca Świętego Franciszka, który zachęca, aby otoczyć troską duszpasterską wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które na swoje drodze borykają się z kryzysem.

Odpowiadając na to zaproszenie Ojca Świętego Franciszka, w imieniu członków Wspólnoty Trudnych Małżeństw „SYCHAR” zapraszamy wszystkich małżonków, którzy przeżywają trudności i kryzys w swoim małżeństwie lub może doświadczyli rozwodu, a w swoim sercu chcą naprawy swojego małżeństwa, aby zapoznali się z charyzmatem i naszą działalnością.

W Kielcach Wspólnota Trudnych Małżeństw „SYCHAR" działa od listopada 2013 r.
Spotkania odbywają się w każdy drugi piątek miesiąca
w kościele Niepokalanego Seca NMP w Kiecach (ul. Urzędnicza 3)
o godz. 18.00.
Każde spotkanie rozpoczyna się Mszą Św., a później jest spotkanie formacyjne.

Zapraszam również do zapoznania się ze stroną internetową.

www.kielce.sychar.org  www.kryzys.org  www.sychar.org

Ponadto zachęcam do zapoznania się z dwoma książkami: „SYCHAR, ile jest warta twoja obrączka" oraz „SYCHAR, jak kochać nieślubne dzieci", jakie promuje WTM SYCHAR. Obie zawierają doświadczenia i świadectwa konkretnych osób, które przeżywały w swoim życiu kryzysy małżeńskie. Książki te są w jakimś sensie pewną formą pomocy i zachętą do tego, że warto i trzeba walczyć o ratowanie swojego małżeństwa. Obie pozycje można nabyć m.in. w Kurii Diecezjalnej - w sklepiku przy Wydziale Katechetycznym.

W imieniu Kieleckiego Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej

Ks. Sebastian Wieczorek