Wspólnoty Margaertkowe spotkały się w Imbramowicach

W piątek, 17 lutego 2017 r. odbyło się kolejne czuwanie modlitewne Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach. Patronką spotkania była bł. Salomea.

Czuwanie rozpoczęło rozważanie o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Wspólnie modliliśmy się również w czasie Drogi Krzyżowej. W czasie konferencji ks. Krzysztof Toboła przybliżył wiernym historię życia i świętości bł. Salomei - klaryski, która w szczególny sposób była związana z pobliskim miastem Skała.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Krzysztof Toboła. W tym czasie modliliśmy się w szczególny sposób o zdrowie duszy i ciała dla wszystkich kapłanów oraz o świętość ich życia. W czasie homilii Ks. Krzysztof zwrócił się do wiernych mówiąc: „Dziś w tym pięknym Sanktuarium jednoczymy się we wspólnym celu. Jednoczymy się by razem modlić się o uświęcenie kapłanów. To jest ten powód, dla którego spotykamy się tutaj w każdy trzeci piątek miesiąca”. Liturgię ubogacił Chór oraz Schola Dziecięca Parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach.

W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu modliliśmy się wspólnie o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. Czuwanie zakończyło Błogosławieństwo lurdzkie oraz Kompleta.

Po zakończonym czuwaniu spotkaliśmy się wspólnie w spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członków Wspólnot Margaretkowych.

W czuwaniu wzięli udział Kapłani i Wierni z parafii:
-pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
-pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach z ks. Wojciechem Oczkowiczem