Wspomóżmy młodych pielgrzymów

W Niedzielę Palmową pozostańmy w łączności z całym Kościołem powierzając Bogu ludzi młodych – pisze w komunikacie biskup kielecki Jan Piotrowski, zachęcając diecezjan do ofiarności z racji kolejnych planowanych ŚDM, które odbędą się w Portugalii.

„Światowe Dni Młodzieży w Panamie przeszły już do historii. Dla wielu młodych ludzi, którzy w nich uczestniczyli, doświadczenia wiary tam zdobyte, pozostaną na zawsze w ich życiu” – uważa biskup Piotrowski.

Podkreślając zalety i owoce uczestnictwa w ŚDM biskup przypomina, że barierą w dalekich wyjazdach bywają trudności finansowe i zachęca do pomocy młodym ludziom.

„Już teraz myślimy o kolejnych Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w roku 2022 w Portugalii (…). Młodzież diecezji kieleckiej, która będzie chciała pojechać do Portugalii, wesprzyjmy materialnie ofiarą zebraną do puszek w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia br. Niech ten nasz dar materialny będzie ofiarą dla duszpasterstwa młodzieży” – zachęca bp Jan Piotrowski.

Prosi także o modlitwę, o duchowe wsparcie w tych intencjach.

„Drodzy diecezjanie, bracia kapłani, siostry zakonne, rodzice i wychowawcy, a szczególnie Wy, drodzy młodzi! Nie wszyscy udamy się do Portugalii, ale wszyscy możemy podjąć wędrówkę duchową i wejść na pielgrzymi szlak wiodący do Portugalii poprzez modlitwę, cierpienia i ofiarę” – podkreśla.

Biskup zaprasza też na diecezjalne spotkanie młodych, które odbędzie się w wigilię Niedzieli Palmowej, w sobotę 13 kwietnia, tym razem w kieleckiej parafii św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach, gdzie zaproszone są i oczekiwane grupy młodzieży ze wszystkich parafii diecezji.

Tegoroczne spotkanie, któremu towarzyszy hasło „Żyję nie na próbę” rozpoczyna o godz. 18.00 Eucharystia, której będzie przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z gościem oraz koncert zespołu JAK NAJBARDZIEJ, którego członkowie głoszą Słowo Boże muzyką, głównie o brzmieniu rockowym.

Zespół powstał w 2013 r. w Radomiu w środowisku Wyższego Seminarium Duchownego. Tworzą go księża, alumni, neoprezbiterzy.

Diecezjalne Dni Młodzieży w wigilię Niedzieli Palmowej, odbywają się od ok. 2005 r., przeważnie w Kielcach, w formule jedno lub dwudniowej. W niektórych latach praktykowano spotkania w kilku kościołach, przejście pielgrzymkowe i zakończenie w którejś z wybranych świątyń. W ramach dnia są zazwyczaj konferencje, praca w grupach, dzielenie się świadectwami, koncerty ewangelizacyjne.

dziar
tekst za: ekai.pl