Wyjątkowa Droga Światła w Strawczynie

W parafii Wniebowzięcia NMP w Strawczynie odbyła się Droga Światła ulicami Gminy. Rozpoczęła się na szycie Góry Perzowej, następnie wierni przeszli przez zalew, a zakończyła się Mszą św. w kościele.

Inscenizowane nabożeństwo przygotowali bierzmowańcy oraz ministranci pod opieką ks. Damiana Wojdyły i Pauliny Picheta. Głównym opiekunem i organizatorem był ks. Krzysztof Sochacki, który zapoczątkował to nabożeństwo w poprzednim roku. Warto podkreślić, że Droga Światła powstała we Włoszech, jednak w Polsce nie jest jeszcze tak bardzo kultywowana.

Nabożeństwo uświetniła Schola pod kierunkiem Eweliny Ciszek i Józefa Kasprzyka. Koło Gospodyń w Strawczynku wspomogło inicjatywę i przygotowało posiłek (chleb i ryby, jak to było za czasów Jezusa), który spożyli wszyscy obecni nad zalewem (Jeziorem Galilejskim). Młodzież z tak ogromnym zapałem zaangażowała się w przedstawienie, że ludzie, którzy w nim uczestniczyli niemalże przenieśli się do wydarzeń sprzed ponad 2000 lat.

Było wiele chwil i sytuacji które zapewne na długo pozostaną w pamięci aktorów, jak i wszystkich biorących udział w tym wydarzeniu. To był szczególny czas spędzony razem ze Zmartwychwstałym Jezusem.